Alto Adige Moscato Giallo DOC 2017 BIO víno

Manincor

Alto Adige Moscato Giallo DOC 2017

0,75 l

17,54 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
4 mesiacov v sudoch
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Moscato Giallo

Žltý muškát pochádzajúci zo strmej vinice s južnou orientáciou a nadmorskou výškou 350 metrov nad morom. Hrozno si tú doslova užíva slniečko a dozrieva do optimálnej zrelosti. Víno má sýtejšiu zlatú farbu, vo vôni ponúka zvodnú kombináciu kvetinových tónov, sprevádzaných tónmi marhúľ, hrozna, muškátového orieška a jemného ušľachtilého dreva. V chuti suché, s príjemnou kyselinou a dlhšou dochuťou. Odporúčame vypiť do roku 2020.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómii: Ako aperitív, v kombinácii s pikantnou ázijskou kuchyňou, s vyzretými syrmi. 

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.