Umani Ronchi

Vinárstvo Umani Ronchi založil v roku 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil mesto Cupramontana ležiace v srdci produkcie vín Verdicchio Classico.

Skutočný výrobný a obchodný rozvoj vinárstva začal o niekoľko rokov neskôr, kedy sa k spoločnosti pripojil Roberto Bianchi a jeho zať Massimo Bernetta. Firma je v rukách rodiny Bianchi-Bernetta od tejto doby, ktorej dôležitým medzníkom začiatkom roka 1968 bola konverzia k spoločnosti Azienda Vinicola s ručením obmedzeným. O niečo neskôr, kedy vedenie prevzal Massimo Bernetta, prevádzkový a podnikateľský mozog spoločnosti, teraz jediný vlastník a prezident spoločnosti, začala doba mnohých významných investícií. Existujúce vinárstva v obci Castelbellino, ktoré bolo doteraz využívané na spracovanie a výrobu vína hrozna z odrody Verdicchio, bolo významne rozšírené. V roku 1969 bolo zriadené nové operačné a administratívne riaditeľstvo v obci Osimo, s výrobným centrom pre Rosso Conero s fľaškovou linkou a rozsiahlymi skladmi. Expanzia firmy Umani Ronchi a jej úspech na domácich a zahraničných trhoch, najmä v Nemecku a v Anglicku, umožnila jej konsolidáciu.

Od roku 1990 spoločnosť riadi syn Michele. Zo 110 ha viníc produkuje Verdicchio Classico, z ďalších 60 hektárov Rosso Conero a konečne v Colline Teramane susednej oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panstvo o 30 hektároch, sa pestuje Montepulciano d'Abruzzo, ktoré ako prvé a jediné víno z tejto vinohradníckej zóny získalo označenie DOCG tohto regiónu.

Majiteľ: rodina Bernetta
enológovia: Giacomo Mattioli a Beppe Caviola
Ročná produkcia: 2 800 000 fliaš
Rozloha: 230 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.