Peter Zemmer

Alto Adige Gewürtztraminer DOC 2022

0,75 l

17,16 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nerezu
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Tramín

Gewürztraminer je nepochybně jedno z nejtypičtějších bílých vín z Jižního Tyrolska. Víno má sytě zlatavou barvu a jeho nezaměnitelná vůně, která reflektuje místní unikátní terroir, okamžitě zapůsobí opojně na vaše smysly. Je elegantní, evokující květy růže, muškát, liči a exotické koření. V chuti je perzistentní, bohaté struktury a nádherně suché a svěží. Po všech stránkách zajímavé a krásně vyvážené víno.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Peter Zemmer

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómii: Asijská kuchyně, aromatické sýry.

...

Peter Zemmer

Vinárstvo Peter Zemmer bolo založené v roku 1928 a súčasný majiteľ zastupuje už tretiu generáciu vinárskej rodiny. Rodinný podnik nájdete v Cortine na miestnom chodníku Strada del Vino v južnej časti regiónu Trentino Alto Adige. Peter Zemmer si zakladá na špičkovej kvalite, kombinuje moderné technológie v pivnici s citlivým prístupom vo vinohradoch. Filozofiou je tiež minimálny vplyv vinárstva na okolité prostredie, takže napríklad elektrickú energiu si vinárstvo vyrába zo solárnych panelov umiestnených na streche jednej z budov. Celkom vinárstvo disponuje 52 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené medzinárodné aj typicky miestne odrody. Srdcom vinárstva je moderná nová barricaia, v ktorej sa nachádzajú ako veľkokapacitné dubové sudy, tak francúzske barikové sudy používané pre dozrievanie červených vín.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.