Verdicchio

Odroda Verdicchio má v regióne Marche v strednom Taliansku dlhú tradíciu, kde o nej existujú písomné zmienky zo 14. storočia. Názov Verdicchio je odvodený od slova "verde", čo taliansky znamená "zelený", podľa zelenkavého odtieňa vín, ktorá dáva.

Verdicchio je tiež hlavnou kultivarou pestovanou v dvoch apeláciach oblasti Marche, ktoré nesú označenie Denominazione di Origine controlli (DOC). Sú to Verdicchio di Matelica v provincii Macerata a Verdicchio dei Castelli di Jesi v provincii Ancona. Okrem toho, že je Verdicchio zdrojom pre výrobu tichých bielych vín, produkuje sa z neho tiež aj víno šumivé a vzhľadom k jeho sviežosti, vďaka vysokému obsahu kyselín, je tiež ideálnou surovinou pre výrobu sladkých dezertných vín ako je passito. Nutné je tiež podotknúť, že hrozno, ktoré má svoj pôvod v tých najlepších viničných tratiach oblasti Marche (napr. San Sisto), dávajú vína s veľkým potenciálom k dlhej archivácii.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.