Sardus Pater

Vinárstvo Cantine Sardus Pater vzniklo v roku 1949 ako družstvo špecializujúce sa na spracovanie hrozna a výrobu vína z odrody Carignano. Teraz sa môže pochváliť približne 200 členmi, ktorí obhospodarujú vinice v celkovej rozlohe 250 hektárov. Prvé vína boli uvedené do obehu v roku 1955. Hlavné sídlo firmy sa nachádza na malom ostrove Sant'Antioco v provincii Carbonia-Iglesias na juhozápade Sardínie. Vinice majú v priemere 50 rokov veku. V roku 1994 bola po prvýkrát vysadená odroda Vermentino, ktorá dáva na Sardínii vynikajúce biele vína. Neskôr začalo družstvo vyrábať vína z malého množstva odrôd Cannonau, Monica a Moscato.

Symbol zobrazený na všetkých fľašiach sortimentu je minca z čias rímskej éry "sardus pater", čo v preklade doslova znamená "otec Sardo". Zároveň sú na etiketách každého druhu vína zobrazené artefakty, ktoré predstavujú postupné archeologické nálezy v okolí sídla vinárstva.

Prezident: Raffaello de Matteis
enológ: Dino Dini
konzultujú: Riccardo Cotarella
Ročná produkcia: 600 000 fliaš
Rozloha: 250 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.