Sicília

Najväčší ostrov Stredomoria získal svoje meno od pôvodných obyvateľov - domorodých kmeňov Sicani a Siculo. V 11. storočí pr. Kr. Sa tu usadili Feničania, ktorí pricestovali zo severnej Afriky, a ako skúsení poľnohospodári sa bez otáľania začali venovať aj vinohradníctvu . Hoci Sicíliu od pevniny delí iba úzka Messinská úžina, od ostatných regiónov južného Talianska sa úplne líši. Na rozdiel od nich bola tradične komerčne orientovaná, možno aj vďaka slávnemu vínu Marsala. Najväčšou dilemou sicílskych vinárov je dnes to, či je lepšie získať si reputáciu pomocou "medzinárodných" odrôd alebo si naopak vytvoriť image sicílskeho vína autochtónneho kultivaru. Zatiaľ čo na svetových trhoch naďalej excelujú odrody Chardonnay a Cabernet Sauvignon, sicílski pestovatelia sa snažia porozumieť tomu, ako sa správajú v cuvée s domorodými odrodami v rôznych vinohradníckych zónach. Potenciál tohto enigmatického ostrova je skutočne obrovský a v súčasnosti prebiehajú v sicílskom vinárstve dramatické zmeny, najviac v oblasti Etny, čo je tzv. ostrov na ostrove. </ p>


Hlavné mesto regiónu: </ strong> Palermo
Provincia: </ strong> Agrigento (AR), Caltanissetta (CL), Catania (CT), Enna (EN), Messina ( ME), Palermo (PA), Ragusa (RG), Siracusa (SR), Trapani (TP)
Rozloha viníc: </ strong> 133 518 ha </ p>

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.