Alto Adige Terlano Pinot Bianco "Eichhorn" DOC 2017 BIO víno

Manincor

Alto Adige Terlano Pinot Bianco "Eichhorn" DOC 2017

0,75 l

29,74 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
4 mesiacov v sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Pinot Bianco

Parádny Pinot Bianco, jedno z veľkých bielych vín vinárstva Manincor. Vôňa je komplexná, s tónmi žltých jabĺk, hrušky, bielych kvetov a jemnej vanilky. Krásne sa rozvonia vo veľkej "pinotovom" poháriku. V ústach doslova noblesný, delikátne vyvážený. Biele kôstkoviny dopĺňa jemná korenitosť a mineralita vystupujúca v závere. Víno disponuje príjemnou sviežosťou, dochuť je dlhá a veľmi pomaly odznieva. Niekedy neprávom trochu zanedbávaná odroda v tomto prípade predvádza svoj veľký potenciál. Víno dozrievalo štyri mesiace v dubových sudoch v kontakte s kvasinkami.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiParadajková polievka s morskými plodmi, grilovaná ryba.

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 6 fliaš

Pri objednaní aspoň 6 fliaš máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.