Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je dnes najrozšírenejšou odrodou na svete. Celková vysadená plocha odrodou Cabernet Sauvignon presahuje 300 000 hektárov. Hviezda tejto modrej odrody začala stúpať v 18. storočí, ruka v ruke s rastúcou popularitou vín z Bordeaux. Cabernet Sauvignon tu dominuje najmä na ľavom brehu, kde mu mimoriadne vyhovuje miestna klímu a štrkové pôdy. Okrem Bordeaux sa Cabernet Sauvignon pestuje v mnohých ďalších vinárskych regiónoch sveta. Významné postavenie si vydobil Cabernet Sauvignon tiež v Taliansku, ktoré sa môže pochváliť celou škálou vlastných autochtónnych odrôd tých najlepších parametrov. Vďaka obľúbeným vínam ako Sassicaia alebo Ornellaia sa Toskánsko zaradilo medzi najvyhľadávanejšie destinácie sveta, čo sa červených vín založených na Cabernetu Sauvignon týka. Čisto odrodové vína z odrody Cabernet Sauvignon potom vznikajú tiež v Južnom Tirolsku, Umbrii alebo na juhu Talianska, napríklad na Sicílii.

Pre kvalitné vína odrody Cabernet Sauvignon je typická intenzívna a tmavá farba, sprevádzaná komplexným a koncentrovaným aromatickým prejavom, typicky s tónmi pripomínajúcími černice, čierne čerešne, čierne ríbezle, čučoriedky alebo čokoládu. S vyzrievaním sa objavujú tóny tabaku, hľuzoviek, cédrového dreva, zemitosti alebo kože. V prípade menej zrelého hrozna vo víne nechýba aróma pripomínajúca zelenú papriku alebo olivy. Vína bývajú v chuti koncentrované, plné, s vyšším trieslom. Vďaka svojmu charakteru sa vína môžu veľmi dobre vyvíjať v čase a sú teda vhodné na dlhšiu archiváciu.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.