Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2022 BIO víno

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2022

0,75 l

14,87 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
čiastočně v nereze a čiastočně v dubových sudoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Pinot Blanc 50 %, Sauvignon Blanc 30 %, Chardonnay 20 %

La Manina je svieže a zároveň elegantné víno tvorené zmesou odrôd Pinot Blanc, Sauvignon Blanc a Chardonnay. Jeho farba je svetlejšia, žltá so zelenkavými odtieňmi. Z pohára doslova sála energia a tóny čerstvého ovocia, citrusov, broskyne, dula alebo exotické liči. Nechýbajú ľahko bylinkové tóny, mäta, to všetko zabalené v pikantnej kyseline. Mladé a vysoko piteľné víno, dobre vychladené poskytne ideálne osvieženie.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiPredjedlá, vegetariánske jedlá, k rybám. 

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.