Vigneti delle Dolomiti Rosso "Reserve del Conte" IGT 2021 BIO víno

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Rosso "Reserve del Conte" IGT 2021

0,75 l

20,97 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
35% Lagrein, 40% Merlot, 25% Cabernet Sauvignon

Víno Reserve del Conte je noblesné cuvée miestnej odrody Lagrein doplnené o Merlot a Cabernet Sauvignon. V pohári s intenzívnou a iskrivou rubínovo červenou farbou. Na nose ohromí paletou vôni pripomínajúcou lesné plody, sladké drievko, sladké drevo alebo čierne korenie. V chuti je zamatovo vláčne, s krásne vystupujúcimi rastlinnými činidlami, strednou kyselinou a tónmi tmavých kôstkovín. Víno Reserve del Conte je krásne štruktúrované, doslova pohladí na jazyku, elegantné a slávnostné pitie s potenciálom dozrievať v čase.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiGrilované alebo pečené mäso

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.