Sangiovese

Názov odrody Sangiovese má svoj pôvod v latinskom Sanguis Jovis, čo v preklade znamená "krv Jupitera". Sangiovese je známe už od stredoveku a dnes je najrozšírenejšou modrou odrodou v Taliansku, najmä v Toskánsku, kde má celý rad synoným, sub-variet a klonov a kde sa teší skvelej reputácii. Pre slávne Brunello a Rosso di Montalcino je jedinou povolenou odrodou a pre nemenej známe Chianti, Vino Nobile di Montepulciano, Carmignano, Morellino di Scansano či tzv. "Supertoskánske vína", ako sú napr. Sassicaia, Ornellaia a Tignanello, sa používa ako hlavná odroda v cuvée. DNA testy preukázali, že predkom Sangiovese je starobylá toskánska odroda Ciliegiolo a takmer zabudnutý kultivar Calabrese Montenuovo, ktorého malé výsadby existujú v rovnomennej Kalábrii. Ako mladé víno je Sangiovese intenzívneho ovocitého charakteru evokujúce čerešne a letné ovocie a zrením v sude sa pridávajú komplexnejšie tóny exotického korenia, duba, dechtu, čajových listov a kávy.

(Syn .: S. Grosso, S . Piccolo, S. Dolce, S. Gentile, S. Toscano, S. di Romagna, Morellino, Prugnolo, Brunello, Sangioveto ...)

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.