Asti

Odroda Moscato Bianco je dnes spolu s Nebbiolo považovaná za najstaršiu piemontskú odrodu. História výroby tunajších vín siaha do polovice 19. storočia. Popularite týchto vín napomohli neskôr americkí vojaci, ktorí si po konci 2. svetovej vojny vína vozili domov. Asti Spumante vzniká podobne ako Prosecco, sekundárna fermentácia teda prebieha v uzavretom tanku. Povolená je aj tradičná metóda druhotného kvasenia vo fľaši. Ak si otvoríte Asti DOCG, čakajte v chuti tóny akácie, broskyne, pomarančové kvety a med, kvety bergamotu. Asti býva ľahšie víno s alkoholom 7 - 12%, odporúča sa vypiť do dvoch rokov od nafľaškovania.

Víno Moscato d'Asti pochádza z rovnakej odrody a oblasti ako víno Asti DOCG, charakterom je ale výrazne odlišné. Moscato d'Asti je jemne perlivé víno (frizzante), bublinky sa Vám v pohári celkom rýchlo vytratia, nie však sviežosť tohto vína. Víno pripomína hroznovú šťavu, nájdete v ňom tóny hrozna, pomarančových kvetov, hrušky alebo bielych kvetín. Víno má typicky len okolo 5% alkoholu a je ideálne dobre vychladené ako letný aperitív. K dezertu alebo zmrzline. Moscato d'Asti má totiž typicky okolo 90 - 100 gramov zvyškového cukru. Ten je však vyvážený kyselinou a typickou sviežosťou.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.