Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2020 BIO víno

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Rosso "Cassiano" IGT 2020

0,75 l

36,22 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
42% Merlot, 35% Cabernet Franc, 8% Syrah, 6% Petit Verdot, 5% Cabernet Sauvignon, 4% Tempranillo

Červené víno pochádzajúce z najlepších viníc vinárstva Manincor, ide o starostlivo poskladané cuvée zo šiestich odrôd. Farba vína je jasná, sýtejšia, čerešňovo červená. Základom vína sú odrody Merlot a Cabernet Franc. Vôňa je až parfumová, nájdete v nej tóny pripomínajúce zrelé čerešne, maliny, sladké drievko, divoké bylinky alebo ušľachtilé drevo. V chuti je víno komplexné a dlhé, disponuje vyzretými trieslovinami a príjemnou sviežosťou. Veľké víno, ktoré si môžete vychutnať s odstupom až desiatich rokov.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómii: Grilované alebo pečené mäso.

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.