Cortese (Gavi)

Spolu s vínami Roero Arneis je Gavi asi najvýraznejším bielym vínom Piemontu. Vína pochádzajú z vinárskej oblasti s rozlohou približne 1200 ha rozkladajúce sa okolo rovnomenného mesta. Odrodovo je to s Gavi jednoduché, Gavi je 100% tvorené odrodou Cortese. Od roku 1998 má Gavi status DOCG vín. Vína sú typicky šťavnaté, s vyššou kyselinou, disponujú príjemnou ovocnosťou, s tónmi bielych kôstkovín, mineralitou a tie najlepšie majú potenciál s časom dozrievať.

Gavi si užilo obdobie slávy v 60. a 70. rokoch minulého storočia, kedy tunajšie vína patrili k najvyhľadávanejším bielym vínam Talianska. V 80. rokoch potom v dôsledku nadprodukcie prišiel pokles kvality a záujmu konzumentov. Začiatok 21. storočia ale pre Gavi a Cortese predstavuje návrat na výslnie popularity. Môže za to zmena prístupu k výrobe tunajších vín a niektoré nové vinárstva, ktoré v regióne vznikli. Novú vlnu a špičkovú kvalitu reprezentuje aj Castello di Tassarolo.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.