Produttori del Barbaresco

Toto združenie položilo svoje základy v roku 1898, ale bolo zatvorené v roku 1925 za vlády fašistov. Členovia sa znovu zišli po druhej svetovej vojne uprostred chudoby 50. rokov minulého storočia, kedy miestny farár Don Fiorino Marengo presvedčil 19 živoriacich pestovateľov, aby spojili svoje sily a vyrábali víno spoločne. Takto pokračujú dodnes a družstvo zahŕňa niekoľko špičkových pestovateľov pod vedením enológa a technického riaditeľa, ktorým je v súčasnosti Giovanni Testa. vína pochádza výlučne z odrody Nebbiolo, pričom sú dodržiavané tradičné metódy školenie vo veľkokapacitných drevených sudoch zvaných botti. To dáva veľkoryso transparentné vína, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť preskúmať najvzrušujúcejší terroir tejto oblasti. V slabších ročníkoch sa produkuje iba jedno víno, zatiaľ čo z veľkých ročníkov Produttori del Barbaresco dávajú na trh až desať magických crus z jedinečných polôh plus deväť vín s označením Riserva, ktorá sa rodí na Opukovom a vápencovom podloží pohoria Langhe.

Hoci združenie Produttori bolo vždy prvotriedne, jeho členovia dlho žili v tieni miestnych superstars ako je Angelo Gaja. To sa teraz začína meniť, ako zaznamenal Antonio GALLON a ďalší kritici, ktorých recenzie predstavili tieto excelentné vína na americkom trhu.

Majiteľ: Združenie výrobcov Barbaresco
enológ: Giovanni Testa
Ročná produkcia: 450 000
Rozloha: 110 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.