Lambrusco

Vína Lambrusco snáď ani netreba viac predstavovať. Tieto ovocné červené vína zo stredotalianskeho regiónu Emilia-Romagna patrí k najznámejším štýlom vína na svete. Zároveň ide o vína s veľmi pošramoteným imidžom, a to kvôli obrovskému množstvu lacných vín nevalnej kvality, ktorá sa ako Lambrusco fľaškujú a predávajú za pár supov v supermarketoch. ale špičkové Lambrusco vie poskytnúť úplne iný zážitok z vína. Ostatne už v stredoveku sa vína Lambrusco tešili tej najlepšej povesti. Lambrusco je nielen názov pre víno, ale aj označenie pre skupinu ôsmich rôznych odrôd, ktoré sa na výrobu vín používajú. Medzi najvýznamnejšie z nich patria Lambrusco di Sorbara, Lambrusco Salamina a Lambrusco Grasparossa.

Lambrusco dnes môžete kúpiť v palete rôznych štýlov, Pohybujte sa od suchých verzií (Secco) až po veľmi sladké (Dolce). Ak teda chcete víno s vyšším zvyškovým cukrom, pozrite sa po vínach označených ako Semisecco, Amabile alebo Dolce. Vína sú vo farbe od svetlo rubínovej až po tmavo fialovú, veľmi často disponujú prenikavou vôňou čučoriedok, čerešní, červených ríbezlí alebo fialiek.

  • Secco (do 15 g / l zvyškového cukru)
  • Semisecco (do 30 g / l zvyškového cukru)
  • Amabile (okolo 40-50 g / l zvyškového cukru)
  • Dolce (nad 50 g / l zvyškového cukru)
Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.