Pinot Nero

Odroda, pre ktorej vína je typická elegancia, skôr než robustnosť. Pochádzajúce z Burgundska, kde tiež dáva jedny z najdrahších a najlepších červených vín sveta. Vo Francúzsku Pinot noir nájdete aj v Alsasku alebo v údolí Loiry. Medzi významných producentov Pinotu noir patria tiež vinári v Nemecku, na Novom Zélande alebo v Taliansku. Tu sa Pinot noir pod názvom Pinot nero pestuje najmä v severných oblastiach, ako sú Južné Tirolsko, Trentino, údolia Aosty, Lombardia alebo Piemont. Pinot noir je významnou súčasťou niektorých talianskych šumivých vín, ako Franciacorta DOCG, Alta Langa DOCG alebo Trento DOC.

Celkovo pinot noir v Taliansku nájdete vysadený na približne 5000 hektároch viníc. Červené vína Pinotu noir majú typicky svetlejšiu červenú farbu, delikátne triesloviny a vo vôni a v chuti pripomínajú červené kôstkové ovocie, ako sú čerešne, jahody alebo maliny. Vína sú typicky elegantné, vybavené príjemnou kyselinou. Pinot noir z údolia Aosty alebo z Južného Tirolska, z viníc veľmi často vo vyššej nadmorskej výške, je často delikátne, šťavnato ovocný, s minerálnou dochuťou. Vína z južnejších regiónov, ako Toskánsko alebo Sicília disponujú väčšou robustnosťou a tónmi zrelého ovocia.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.