Lombardia

Názov tohto regiónu je odvodený od kmeňa Longobardi (tak zvane podľa svojich dlhých fúzov), ktorý sem v 6. storočí vtrhol z územia dnešného Nemecka. Je najväčšou, najhornatejšou a najhustejšou osídlenou oblasťou celého Talianska. Hlavným mestom je bankové a módne centrum Miláno, kde je tiež rozvinutý čulý trh s vínom. Lombardia produkuje menej vína ako jeho susedia Piemont, Benátsko a Emilia-Romagna, ale v jeho konzumácii sa radí na popredné miesto. Podoblasť Lugana, ktorá do Lombardska zasahuje z Benátska, je významnou zónou bielych vín, zatiaľ čo Oltrepò Pavese je veľkým zdrojom pre dobre piteľné červené. Vzácna piemontská odroda Nebbiolo, lokálne nazývaná Chiavennasca, je tu známa už z čias Rimanov. Dáva vysoko cenené vína, ktoré sa finesou môžu rovnať vínam Barolo a Barbaresco. Pestuje sa v malebnej alpskej oblasti Valtellina v údolí rieky Addy blízkosti švajčiarskych hraníc na strmých svahoch s ručne postavenými kamenistými terasami (Ronchi), kde miestny producent Nino Negri zbiera pomocou helikoptéry ...


Hlavné mesto oblasti Lombardia: Miláno (taliansky Milano)
Provincia: </ strong> Bergamo (BG), Brescia (BS), Como (CO), Cremona (CR), Mantova (MN), Miláno (MI), Pavia (PV), Sondrio (SO), Varese (VA)
Rozloha viníc: 26 951 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.