Carignano

Odrodu Carignano v Taliansku typicky nájdete na Sardínii, kam sa pravdepodobne dostala v 14. storočí zo Španielska. V Španielsku sa potom odroda nazýva Cariñena, vo Francúzsku potom Carignan. Vína tejto odrody typicky disponujú výrazne tmavou farbou, vyšším alkoholom a plnšou štruktúrou, veľmi dobre sa hodí aj do prímesi k iným odrodám.

Najslávnejšie sardínske vína odrody Carignano nesú označenie DOC Carignano del Sulcis. Carignano je vysadené najmä na juhozápadnej časti ostrova. Do miestnych podmienok sa veľmi dobre hodí, pretože je odolné voči teplu. Piesčité pôdy v blízkosti mora chráni vinič pred škodcami ako fyloxérou, takže tu nie sú výnimkou ani veľmi staré až 80 ročné nezrezávané kríky. Víno Carignano del Sulcis DOC musí byť tvorené minimálne z 85% odrodou Carignano. Typické Carignano disponuje dobrou štruktúrou, tónmi tmavých bobuľovín, sladkého drievka a korenia.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.