Alta Langa

Alta Langa je najslávnejšie šumivé víno Piemontu vyrobené tradičnou metódou druhotného kvasenia vo fľaši, tak ako sa robia slávne vína v Champagne. Okrem metódy výroby má so slávnymi francúzskymi bublinami spoločné aj kultivačné zloženie (Chardonnay, Pinot noir) a tiež požiadavky na dlhé minimálne zrenie vín. Alta Langa musí byť v kontakte s kvasinkami minimálne 30 mesiacov, niektorí výrobcovia ale vína nechávajú dozrievať omnoho dlhšie.

Alta Langa DOCG je suché víno, v prevažnej miere sa fľaškuje ako biele, ale stretnúť sa môžete aj s ružovým variantom. Produkcia týchto vín je relatívne malá, výrobcovia združenia v konzorciu ročne uvedú na trh okolo 650 000 fliaš. V pohári má Alta Langa väčšinou slamovo žltú farbu so zelenými odleskami, perlenie je veľmi jemné a perzistentné. Vôňa a chuť pripomína vanilku, med, sušené opečené ovocie, chlebovú kôrku. Alta Langa je skutočný klenot medzi talianskymi šumivými vínami.

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Zadanému výberu nezodpovedá žiadny produkt.

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.