Alto Adige Terlano Chardonnay "Sophie" DOC 2017 BIO víno

Manincor

Alto Adige Terlano Chardonnay "Sophie" DOC 2017

0,75 l

35,07 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
9 mesiacov vo veľkých sudoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Chardonnay (94 %), Viognier (4 %) a Sauvignon Blanc (2 %)

Sophie je noblesné biele víno vyrobené z hrozna Chardonnay (94%), Viognier (4%) a Sauvignon Blanc (2%). Spontánna fermentácia prebieha v drevených sudoch a víno následne zreje deväť mesiacov v kontakte s kvasinkami. Sophie má jasne žltú farbu, vo vôni dominujú tóny žltého ovocia, citrusov a kvetu agátu. V chuti je víno krásne štruktúrované, plnšie a uhladené, s krásnym minerálnym záverom.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiParadajková polievka s morskými plodmi, grilovaná ryba.

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.