Lago di Caldaro Classico Superiore "der Keil" DOC 2021 BIO víno

Manincor

Lago di Caldaro Classico Superiore "der Keil" DOC 2021

0,75 l

19,82 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
5 mesiacov v dubových sudoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Schiava

Červené víno z 30 až 100 rokov starých kríkov odrody Vernatsch (Schiava). V pohári čisto rubínového odtieňa, vo vôni delikátne ovocné, s tónmi pripomínajúcimi čerešne, ríbezle alebo pražené mandle. V chuti šťavnaté, vláčne, s príjemnými ovocnými tónmi a jemnou korenitosťou. Víno pred nafľaškovaním zreje po dobu piatich mesiacov vo veľkých dubových sudoch. Mimoriadne vydarená Schiava, víno vysoko elegantné, čo u tejto odrody nebýva úplne bežné!

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiPokrmy s hovädzím, jahňacím, kačacím mäsom. Stredne vyzreté syry. 

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.