Emilia-Romagna

Región Emilia-Romagna sa ako jeho meno delí na dve odlišné časti, ktoré viac alebo menej obe spája mesto Bologna. Prvé, Emilia, je nazvaná po rímskom konzulovi menom Marco Emilio Lepido, ktorý nechal postaviť cestu z Rimini do Piacenzy a smerom na západ od Bologni ležia ich prosperujúce perly - mestá Modena, Reggio nell'Emilia, Parma a Piacenza. na východ leží Romagna, ktorá kedysi patrila Byzantskej ríši s mestami Cesena, Faenza, Forli, Ferrara, Imola, Ravenna a prímorské letovisko Rimini. Bologna je gastronomickým a kultúrnym centrom regiónu Emilia-Romagna a podľa toho je prezývaná Bologna la Grassa (tučná) aj Bologna la Dotta (kultúrna). Najznámejšie víno regiónu je Lambrusco, ktorého lacný základný štýl s uzáverom zaplavil zahraničné trhy. Špičkové exempláre ako sú Lambrusco di Sorbara alebo Lambrusco Grasparossa sú opatrené korkom a košíčkom ako vína šampanské, sú suché a veľmi dobre sa hodia k miestnym špecialitám, akou je napr. Parmská šunka alebo bolonské cestoviny.


Hlavné mesto regiónu: Reggio nell'Emilia
Provincia: Bologna (BO), Ferrara (FE), Forli (FO), Modena (MO) , Parma (PR), Piacenza (PC), Ravenna (RA), Reggio nell'Emilia (RE), Rimini (RN)
Rozloha viníc: 58 237 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.