Alto Adige Lagrein "Rubatsch" DOC 2018 BIO víno

Manincor

Alto Adige Lagrein "Rubatsch" DOC 2018

0,75 l

36,22 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
16 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Lagrein

Svalnatý a sebavedomý Lagrein pochádzajúci zo špičkovej trati. Víno má veľmi tmavú, takmer nepriepustnú farbu fialového odtieňa, vo vôni je expresívne s tónmi zrelého ovocia, najmä tmavých kôstkovín, ako sú čierne ríbezle, čučoriedka alebo slivka. Nechýba ani jemná korenitosť pripomínajúca klinček alebo tóny sladkého drievka. Chuť je plná, vrstevnatá, s nádherne integrovanými trieslovinami. Doslova zamatové pohladenie na jazyku s dlho pretrvávajúcou dochuťou. Pred nafľaškovaním Rubatsch zreje 16 mesiacov v barikových sudoch.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Manincor

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiSrnčí chrbát s vínnou omáčkou.

...

Manincor

Vinárstvo Manincor patrí medzi najvyhľadávanejších výrobcov vín z Južného Tirolska. Jeho história je viac ako 400 rokov stará a po celú dobu je vinárstvo v rukách jednej rodiny. Súčasná éra začala v roku 1991, kedy vinárstvo od svojho strýka prevzal súčasný majiteľ Michael Goëss-Enzenberg. so svojou ženou Sophie začali vinárstvo transformovať smerom k udržateľnosti a postupne získali pre svoje vína organickú a následne tiež biodynamickú certifikáciu Demeter. V roku 2004 otvorili architektonicky úchvatné moderné podzemné vinárstvo, hneď vedľa historického panského sídla Manincor. Vinárstvo dokonale splýva s vinohradom , využíva geotermálne tepelné čerpadlá pre vykurovanie a chladenie a umožňuje výrobu vín tzv. gravitačnou metódou. vína vinárstva Manincor sú osobitým vyjadrením rozmanitých podmienok v jednotlivých viniciach. sú čisté a krásne elegantné. pre zrenie bielych vín sa používajú veľké dubové sudy, vyrobené z dreva pochádzajúceho z panstva Manincor. Červené vína zrejú z veľkej časti v barikových sudoch.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.