Toskánsko

Toskánsko je srdcom talianskeho vinohradníctva a spolu s regiónom Piemont tvorí podstatné základy, na ktorých je postavená reputácia talianskych vín. Je tiež domovom novej vlny talentovaných vinárov a kreatívnych enológov. Priekopníkom renesancie toskánskych vín je 600 rokov starý rod z Florencie, v ktorého čele teraz stojí Piero Antinori, ktorého nasledoval dlhý rad popredných toskánskych vinárstiev a táto nová vlna sa prehnala celou oblasťou, Chianti počínajúc a Maremmou končiac. Toskánske vína majú celkom závratných jedenásť apelácií nesúci označenie DOCG (Denominazione di Origine control e Garantita). Najznámejšie toskánske víno je Chianti , avšak zabudnime na lykom obalené flakóny slúžiace po vypití obsahu najlepšie ako svietniky, ktoré v minulosti toľko pokazili reputáciu týmto slávnym vínam a venujme sa radšej exemplárom z prísne definovaných klasických zón ako sú Chianti Classico, Rufina či Colli Senesi. Medzi nejgrandióznejšie toskánske vína patria bezpochyby Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a tzv. Supertoskánci (Sassicaia, Ornellaia, Tignanelo, Solaia ...), ktorým venujeme samostatnú kapitolu.


Hlavné mesto regiónu: Florencia (Firenze)
Provincia: Arezzo (AR), Firenze (FI), Grosseto (GR), Livorno (LI) , Lucca (LU), Massa Carrara (MS), Pisa (PI), Pistoia (PT, Prato (PO), Siena (SI)
Rozloha viníc: 63 633 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.