Olivini

Merlot "Notte a San Martino" Benaco Bresciano IGT 2018

0,75 l

25,92 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
24 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Merlot

Prémiové víno vinárstva Olivini. 100% Merlot zo starostlivo selektovaného hrozna, víno zrejúce dva roky vo francúzskych barikových sudoch. V pohári hlboko sfarbené do rubínového odtieňa, na nose komplexné a výrazné, s tónmi zrelého tmavého ovocia, byliniek, klinčekov a kávy. Chuť je plná, zamatovo vláčna, zaoblená zrením v dubových sudoch, s elegantnými trieslovinami a dlhou dochuťou. Víno s veľkým potenciálom ďalšieho zrenia vo fľaši.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Olivini

Oblasť pôvodu: Lombardia

Odporúčania v gastronómiiDusené a grilované mäso, zverina, tvrdé syry.

...

Olivini

História rodinného vinárstva Oliviny sa začala písať v roku 1970, keď sa Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodol vyťažiť maximum z potenciálu, ktorý mierne zvlnená krajina s nádherným výhľadom na jazero Garda poskytuje a zároveň vyzdvihnúť svoju produkciu vína na profesionálnu úroveň. Dnes toto rodinné vinárstvo vedú Giuseppove vnúčatá Giorgio, Giordana a Giovanni, ktorí idú v šľapajach svojich rodičov Grazielly a Giulia a v tradícii, ktorú zaviedol Giuseppe. Do tejto vízie sa v súčasnosti tiež zaraďuje enológ vinárstva Antonio Crescina, ktorý sa k rodinnému vinárstvo pripojil v roku 1999 . Firma zaviedla do vinárskej produkcie moderné vybavenie a pomocou pravidelných investícií neustále inštaluje nové technológie vo výrobe a pivničnom hospodárstve. neprehliada sa žiadny detail týkajúci sa vinohradníctva a výroby vína. Podnik má svoju vlastnú škôlku, kde sa pestujú a pripravujú podnože pre štepenie a selektuje vhodné klony na pestovanie, všetky vinohradnícke práce sú vykonávané manuálne, ručne pozbierané hrozno sa starostlivo triedi a z nich vyrobené víno je fľašované a atraktívne adjustované v elegantne vyzerajúci konečný produkt. V posledných rokoch sa vinárstvo Oliviny zameriava predovšetkým na vína vyrobené z odrody Trebbiano di Lugana, ktorá sa pestuje v najlepších polohách a na starých kríkoch. Výsledkom sú vysoko kvalitné vína, ktoré vynikajú aromatikou a perfektnou vyváženosťou medzi cukrami a kyselinkou.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.