Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC 2021 BIO víno

Speri

Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC 2021

James Suckling 92 / 100

0,75 l

18,68 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v dubových sudoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
70% Corvina, 20% Rondinella a 10% Molinara

Ripasso s hlboko červenou farbou rubínového odtieňa. Vo vôni potom prekvapí doslova explózia ovocných tónov, malín, červených ríbezlí, jahôd, to všetko doplnené jemnou korenitosťou. V ústach je víno krásne šťavnaté, energické, pôsobí stredne plným dojmom s pekne zaguľatenými tanínmi a príjemnou kyselinou. Dochuť je dlhšia a nabáda k ďalšiemu napitiu. Víno tak až nebezpečne rýchlo mizne z pohára.

Druh vína: suché

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Odporúčania v gastronómiiCestoviny s boloňskou omáčkou, pokrmy s červeným mäsom.

...

Speri

Vinárstvo Speri patrí medzi absolútnu špičku výrobcov regiónu Valpolicella Classico. História vinárstva siaha až do roku 1874 a po celú dobu svojho fungovania si vinárstvo uchováva rodinný charakter. Dnes je vinárstvo v rukách siedmej generácie potomkov pôvodného zakladateľa. Vína sú produkované iba z vlastných viníc, ktorých má Speri v zóne Valpolicella Classico zhruba 60 hektárov. Amarone pochádza z vinice Monte Sant`Urbano v obci Furman. Je to skvele umiestnená poloha na vrchole kopca, s priemerným vekom viniča cez 20 rokov. Samozrejmosťou je pre vinárstvo Speri šetrnosť voči životnému prostrediu, po mnohých rokoch udržateľného hospodárenia sú vína počnúc ročníkom 2015 organicky certifikované. Vinárstvo prešlo modernizáciou výrobných technológií a vďaka skúsenostiam a starostlivému prístupu je schopné produkovať jedny z najlepších vín celého regiónu. 

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.