Peter Zemmer

Alto Adige Lagrein DOC 2021

0,75 l

14,49 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Lagrein

Toto víno pochádza z odrody Lagrein, ktorá je typická práve pre oblasť Južného Tirolska. Je hlboké a temné, vôňou pripomína drobné kôstkoviny, fialku, lekvár a lesné ovocie. V chuti je plne harmonické a elegantné, s príjemným ovocným charakterom. Na jazyku sa objavuje paleta ovocných tónov a jemná korenitosť doplnená zamatovým trieslom.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 16 °C

Výrobca vína: Peter Zemmer

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiVýborne uplatní svoje nevšedné vlastnosti v spojení s korenistou úpravou červeného mäsa.

...

Peter Zemmer

Vinárstvo Peter Zemmer bolo založené v roku 1928 a súčasný majiteľ zastupuje už tretiu generáciu vinárskej rodiny. Rodinný podnik nájdete v Cortine na miestnom chodníku Strada del Vino v južnej časti regiónu Trentino Alto Adige. Peter Zemmer si zakladá na špičkovej kvalite, kombinuje moderné technológie v pivnici s citlivým prístupom vo vinohradoch. Filozofiou je tiež minimálny vplyv vinárstva na okolité prostredie, takže napríklad elektrickú energiu si vinárstvo vyrába zo solárnych panelov umiestnených na streche jednej z budov. Celkom vinárstvo disponuje 52 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené medzinárodné aj typicky miestne odrody. Srdcom vinárstva je moderná nová barricaia, v ktorej sa nachádzajú ako veľkokapacitné dubové sudy, tak francúzske barikové sudy používané pre dozrievanie červených vín.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.