Claudio Alario

Nebbiolo d´Alba "Cascinotto" DOC 2018

0,75 l

24,40 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Odroda
Nebbiolo
Dozrievanie
20 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %

Krásne štruktúrované Nebbiolo z vinice neďaleko dediny Serralunga. Víno má hlbokú rubínovú farbu a výborne vonia po zrelých kôstkovinách, malinách alebo fialke. V chuti víno pôsobí mohutne, so sviežou ovocnosťou evokujúcu černice a moruše, nechýbajú tóny vanilky alebo kávy. Doslova očarujúce víno s potenciálom pre ďalšiu archiváciu.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Claudio Alario

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Hovädzie roštenky na hubách, syry a pokrmy s hľuzovkami.

...

Claudio Alario

Claudio ALARIO je osobitý, bezprostredný a očarujúci, rovnako ako jeho vína. Vinárstvo založil dedko Claudia v roku 1900, dlho však rodinná firma fungovala ako dodávateľ hrozna pre iných výrobcov. V roku 1990 sa vinárstvo ujal práve Claudio a prakticky okamžite sa rozhodol fľaškovať celú svoju produkciu. Spoločne so svojím bratom Matteom začali s fľaškovaním Dolcetto, ktoré sa veľmi skoro stalo jedným z najlepších v rámci zóny Diano. Neskôr, v roku 1995, začali s produkciou Barola, ktoré fľaškujú z viníc Sorano a Riva Roca. Claudio ALARIO má prezývku Mr Dolcetto a táto odroda je pre neho aj v súčasnosti srdcovou záležitosťou. Z často podceňovanej odrody dokáže fľaškovať krásne vína, ktorá znesú aj dlhšiu archiváciu. Pre vína Claudia ALARIA je charakteristický modernejší štýl, vína vznikajú za šetrného použitia barikových sudov alebo veľkých sudov zo slavónskeho duba. Všetky vína pochádzajú z hrozna z jeho vlastných viníc. 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.