Claudio Alario

Barbera d´Alba "Valletta" DOC 2020

0,75 l

24,40 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
20 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Barbera

Máte radi plné a robustné červené vína? Tak tu ste na správnej adrese. Toto víno poteší hlbokou, takmer nepriehľadnou temne rubínovou farbou a hrejivou vôňou zrelých drobných kôstkovín, s typicky čerešňovou a ostružinovou arómou, delikátnou kvetnatosťou, s dotykom mäty a sladkého drievka. Jeho šťavnatá a komplexná chuť evokuje černicový džem, slivky, čučoriedky a višne v čokoláde. Nechýbajú tóny vanilky a čokolády. Dochuť je dlhá a krásne ovocno-korenistá.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Claudio Alario

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Halušky sypané vyzretým piemontským syrom alebo Tagliatelle s hľuzovkami.

...

Claudio Alario

Claudio ALARIO je osobitý, bezprostredný a očarujúci, rovnako ako jeho vína. Vinárstvo založil dedko Claudia v roku 1900, dlho však rodinná firma fungovala ako dodávateľ hrozna pre iných výrobcov. V roku 1990 sa vinárstvo ujal práve Claudio a prakticky okamžite sa rozhodol fľaškovať celú svoju produkciu. Spoločne so svojím bratom Matteom začali s fľaškovaním Dolcetto, ktoré sa veľmi skoro stalo jedným z najlepších v rámci zóny Diano. Neskôr, v roku 1995, začali s produkciou Barola, ktoré fľaškujú z viníc Sorano a Riva Roca. Claudio ALARIO má prezývku Mr Dolcetto a táto odroda je pre neho aj v súčasnosti srdcovou záležitosťou. Z často podceňovanej odrody dokáže fľaškovať krásne vína, ktorá znesú aj dlhšiu archiváciu. Pre vína Claudia ALARIA je charakteristický modernejší štýl, vína vznikajú za šetrného použitia barikových sudov alebo veľkých sudov zo slavónskeho duba. Všetky vína pochádzajú z hrozna z jeho vlastných viníc. 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.