Claudio Alario

Dolcetto di Diano d´Alba "Costa Fiore" DOCG 2021

0,75 l

14,49 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Dolcetto

Vinice Soria Costa Fiore (Soria znamená v piemontskom nárečí južný svah), sa radí medzi najlepšie polohy pre Dolcetto v oblasti Diano d'Alba a Claudio ALARIO je jedným z jeho popredných producentov. Víno je živé rubínovej farby. Jeho štedrá vôňa nám pripomenie ovocnosť drobných kôstkovín, lesných plodov a čerstvo odtrhnutého hrozna, s jemným minerálnym charakterom. V chuti je elegantný, dobre štruktúrovaný. Hodí sa do gastronómie, krásne odprevadí pokrmy s červeného mäsa.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Claudio Alario

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómiiPerfektné k miestnym cestovinám z Piemontu zvaným tajarin podávanými s hríbikmi na smotanovo-syrovej omáčke alebo k pečenému mäsu.

...

Claudio Alario

Claudio ALARIO je osobitý, bezprostredný a očarujúci, rovnako ako jeho vína. Vinárstvo založil dedko Claudia v roku 1900, dlho však rodinná firma fungovala ako dodávateľ hrozna pre iných výrobcov. V roku 1990 sa vinárstvo ujal práve Claudio a prakticky okamžite sa rozhodol fľaškovať celú svoju produkciu. Spoločne so svojím bratom Matteom začali s fľaškovaním Dolcetto, ktoré sa veľmi skoro stalo jedným z najlepších v rámci zóny Diano. Neskôr, v roku 1995, začali s produkciou Barola, ktoré fľaškujú z viníc Sorano a Riva Roca. Claudio ALARIO má prezývku Mr Dolcetto a táto odroda je pre neho aj v súčasnosti srdcovou záležitosťou. Z často podceňovanej odrody dokáže fľaškovať krásne vína, ktorá znesú aj dlhšiu archiváciu. Pre vína Claudia ALARIA je charakteristický modernejší štýl, vína vznikajú za šetrného použitia barikových sudov alebo veľkých sudov zo slavónskeho duba. Všetky vína pochádzajú z hrozna z jeho vlastných viníc. 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.