Ca’ del Baio

Langhe Nebbiolo "Bric del Baio" DOC 2020

0,75 l

15,25 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nebbiolo

Víno je vyrobené z hrozna Nebbiolo vysadeného na špičkových polohách v rámci katastrov dedín Barbaresco a Treiso. V pohári svetlejšej farby, vôni dominuje divoké lesné ovocie, malinový džem. V chuti pekne vyvážené, komplexné, s tónmi červených kôstkovín. Vínu nechýba šťavnatá kyselina a pre Nebbiolo typické triesloviny, mierne vystupujúci v dlhšej dochuti. Ide o tradičný štýl, Bric del Baio pred fľaškovaním zreje 12 mesiacov vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Ca del Baio

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómiiPerfektne sa hodí k piemontskej kuchyni, vyskúšajte v doprovode cestovín Tagliolini s mäsovou omáčkou, ale aj s grilovaným mäsom, pečeným hovädzím alebo stredne zrelými syrmi.

...

Ca 'del Baio

Vinárstvo Ca 'del Baio, ktoré miluje okrem iného známy expert na talianske vína Ian D'Agata, je vo vlastníctve rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to sú manželia Giulio a Luciana, ktorí spolu so svojimi dcérami Paolou, Valentinou a Federicou riadia vinárstvo, majú na starosť výrobu vín i obchod. Vinárstvo disponuje 25 hektármi viníc v katastroch obcí Barbaresco a Treiso. vysadené tu sú biele odrody Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrody Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Takmer všetky vína sú fľaškované ako čisto odrodové. Najprestížnejšie vína vznikajú z odrody Nebbiolo a réva používaná na výrobu Barbaresco dosahuje vek 25 až 40 rokov. Vinárstvo disponuje niektorými prestížnymi polohami a vína fľaškuje pod označením jednotlivých cru - Asilo, Pora, Vallegrande a Marcarini. V súčasnosti Ca 'del Baio patrí medzi najvyhľadávanejšími producentmi spomedzi milovníkov vín z Piemontu.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.