Fattoria Zerbina

Trebbiano di Romagna "Ceregio" DOC 2022

0,75 l

9,53 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12 %
Odroda
Trebbiano

Krásne svieže biele víno odrody Trebbiano. Vo vôni pripomína zrelé citrusy, bielu hrušku alebo marhule. Nechýbajú ani zvodné tóny bielych kvetov. V ústach je víno ľahšie, vyvážené, vďaka nižšiemu alkoholu až nebezpečne piteľné. Pikantná kyselina dobre dopĺňa hravú ovocnosť vína, s tónmi citrónovej kôry, žltého melónu alebo marhule. Energické suché víno s delikátnym stredomorským charakterom.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Fattoria Zerbina

Oblasť pôvodu: Emilia-Romagna

Odporúčania v gastronómii: Špargľové rizoto alebo špagety Aglio Olio. 

...

Fattoria Zerbina

Príbeh vinárstva Fattoria Zerbini začal v roku 1966, kedy Vincenzo Geminiani kúpil farmu rovnakého mena a rozhodol sa v rámci jej pozemkov vysadiť prvé vinohrady. Zásadným míľnikom v histórii vinárstva je rok 1987, kedy sa výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. tá študovala enológiu na univerzite v Bordeaux a v Miláne. Pod jej vedením sa vinárstvo rýchlo vyprofilovalo ako jedno z najlepších regióne Emilia-Romagna a samotná Cristina je považovaná za jednu z najtalentovanejších vináriek Talianska. Vinárstvo dnes disponuje 29 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené odrody Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese alebo Cabernet Sauvignon. Krásne a elegantné vína Fattoria Zerbini postavené na odrode Sangiovese si zamilujú nielen fanúšikovia Chianti. Fattoria Zerbini patrí medzi absolútnu špičku vinárskeho Talianska, a to napriek tomu, že sa región Emilia-Romagna neteší rovnakej prestíži ako Toskánsko alebo Benátsko. Zerbini je rešpektovaným a vyhľadávaným pojmom na talianskej vinárskej mape.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.