Lungarotti

Umbria Bianco "Torre di Giano" IGT 2020

0,75 l

11,44 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
1 rok v nerezových tankoch
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Vermentino, Trebbiano a Grechetto

Svieže biele víno, svetlejšej farby so zelenkavými odleskami. Intenzívna a energická aróma s tónmi jabĺk, citrusových plodov a ľahkého nádychu pomarančových kvetov. V ústach má víno plnšiu a dobre štruktúrovanú chuť, jej primárne ovocný charakter podporuje jemná kyselina. V dochuti sa objavuje príjemná mineralita.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Lungarotti

Oblasť pôvodu: Umbria

Odporúčania v gastronómiiŠalát s grilovaným morčacím steakom, cuketová polievka s parmezánom.

...

Lungarotti

Vinárstvo Lungarotti patrí medzi absolútnu špičku Umbria a v posledných 50 rokoch výrazne prispelo k zvýšeniu prestíže tohto regiónu susediaceho s Toskánskom. Aj keď sa víno v Umbrii vyrába stovky rokov, boli to práve zemité vína založené na odrode Sangiovese, ktorými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svet. Dnes sa jeho vína vyvážajú do 50 krajín a medzi základné hodnoty vinárstva patrí neustále zameranie na kvalitu pri dodržaní udržateľných postupov pri práci vo viniciach. Od roku 2014 je produkcia vinárstva plne organická. v rámci projektu "Energia z viniča" , podporovaného talianskym Ministerstvom poľnohospodárstva, vinohradníctvo pilotne testuje využitie biomasy s cieľom výrazne obmedziť emisie CO2. Produkcia vinárstva je široká, kľúčové sú najmä vína Rubesco (prvé víno Umbria, ktoré získalo štatút DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinárstvo Lungarotti dnes vedú sestry Chiara a Teresa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.