Fattoria Zerbina

Sangiovese di Romagna Superiore "Torre di Ceparano" Riserva DOC 2017

0,75 l

14,87 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
85% Sangiovese, 15% další doplňkové odrůdy

Sangiovese Superiore Riserva "Torre di Ceparano" je jedným z veľkých červených vín vinárstva Fattoria Zerbina. Víno, ktorého názov je odvodený od veže starej stredovekej pevnosti postavenej v blízkosti rieky Marzena, je vyrobené z hrozna Sangiovese s prímesou odrôd Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot a Ancellotta. Aróma pôsobí sviežim a koncentrovaným dojmom, s tónmi tmavých čerešní, bylín, mentolu, fialky alebo jemnej zemitosti. V ústach je plnšie, veľmi dobre balansuje medzi bohatosťou ovocných chutí a celkovou eleganciou. V dochuti v ústach vystupujú zrelé triesloviny. Veľmi pôsobivé víno, v ktorom je zreteľný odtlačok odrody Sangiovese. Dlhší archivačný potenciál.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Výrobca vína: Fattoria Zerbina

Oblasť pôvodu: Emilia-Romagna

Odporúčania v gastronómiiJahňacie kotlety s hráškovým pyré. 

...

Fattoria Zerbina

Príbeh vinárstva Fattoria Zerbini začal v roku 1966, kedy Vincenzo Geminiani kúpil farmu rovnakého mena a rozhodol sa v rámci jej pozemkov vysadiť prvé vinohrady. Zásadným míľnikom v histórii vinárstva je rok 1987, kedy sa výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. tá študovala enológiu na univerzite v Bordeaux a v Miláne. Pod jej vedením sa vinárstvo rýchlo vyprofilovalo ako jedno z najlepších regióne Emilia-Romagna a samotná Cristina je považovaná za jednu z najtalentovanejších vináriek Talianska. Vinárstvo dnes disponuje 29 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené odrody Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese alebo Cabernet Sauvignon. Krásne a elegantné vína Fattoria Zerbini postavené na odrode Sangiovese si zamilujú nielen fanúšikovia Chianti. Fattoria Zerbini patrí medzi absolútnu špičku vinárskeho Talianska, a to napriek tomu, že sa región Emilia-Romagna neteší rovnakej prestíži ako Toskánsko alebo Benátsko. Zerbini je rešpektovaným a vyhľadávaným pojmom na talianskej vinárskej mape.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.