Fattoria Zerbina

Albana di Romagna Passito "Arrocco" DOCG 2020

0,5 l

28,59 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
čiastočne v betónových tankoch, čiastočne v malých agátových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Albana

Sladké Arrocco je noblesné víno vyrobené za pomoci hrozna vysušeného ušľachtilou plesňou. Disponuje zlatou farbou a opojnou vôňou, v ktorej nájdete tóny sušených kvetov, kandizovaných citrusov, marhúľ, sladkého korenia a medu. V ústach je svieže, krásne štruktúrované, vláčne, s tónmi sladkého ovocia a medu a veľmi dlhou dochuťou.

Zvyškový cukor: sladké

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Fattoria Zerbina

Oblasť pôvodu: Emilia-Romagna

Odporúčania v gastronómiiSladká bodka na koniec, napríklad v spojení s čerstvými syrmi, k sladkým sušienkam. 

...

Fattoria Zerbina

Príbeh vinárstva Fattoria Zerbini začal v roku 1966, kedy Vincenzo Geminiani kúpil farmu rovnakého mena a rozhodol sa v rámci jej pozemkov vysadiť prvé vinohrady. Zásadným míľnikom v histórii vinárstva je rok 1987, kedy sa výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. tá študovala enológiu na univerzite v Bordeaux a v Miláne. Pod jej vedením sa vinárstvo rýchlo vyprofilovalo ako jedno z najlepších regióne Emilia-Romagna a samotná Cristina je považovaná za jednu z najtalentovanejších vináriek Talianska. Vinárstvo dnes disponuje 29 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené odrody Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese alebo Cabernet Sauvignon. Krásne a elegantné vína Fattoria Zerbini postavené na odrode Sangiovese si zamilujú nielen fanúšikovia Chianti. Fattoria Zerbini patrí medzi absolútnu špičku vinárskeho Talianska, a to napriek tomu, že sa región Emilia-Romagna neteší rovnakej prestíži ako Toskánsko alebo Benátsko. Zerbini je rešpektovaným a vyhľadávaným pojmom na talianskej vinárskej mape.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.