Fattoria Zerbina

Albana di Romagna"Bianco di Ceparano" DOCG 2021

0,75 l

10,29 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12 %
Odroda
Albana

Albana je talianska odroda pestovaná najmä v regióne Emilia-Romagna. Nie je príliš výrobcov, ktorí by odrode venovali takú pozornosť ako Fattoria Zerbina. Dnes je preto Albana od Fattoria Zerbina známa po celom Taliansku. Víno má žiarivú slamovo žltú farbu, vo vôni s nádychom bieleho a žltého ovocia a jemnými kvetinovými tónmi. V ústach je plnšie, harmonické a elegantné. Vďaka zreniu v nerezových tankoch si víno zachováva príjemnú sviežu ovocnosť.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Fattoria Zerbina

Oblasť pôvodu: Emilia-Romagna

Odporúčania v gastronómiiRisotto s morskými plodmi, cestoviny so zeleninovou omáčkou, grilované morské ryby. 

...

Fattoria Zerbina

Príbeh vinárstva Fattoria Zerbini začal v roku 1966, kedy Vincenzo Geminiani kúpil farmu rovnakého mena a rozhodol sa v rámci jej pozemkov vysadiť prvé vinohrady. Zásadným míľnikom v histórii vinárstva je rok 1987, kedy sa výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. tá študovala enológiu na univerzite v Bordeaux a v Miláne. Pod jej vedením sa vinárstvo rýchlo vyprofilovalo ako jedno z najlepších regióne Emilia-Romagna a samotná Cristina je považovaná za jednu z najtalentovanejších vináriek Talianska. Vinárstvo dnes disponuje 29 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené odrody Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese alebo Cabernet Sauvignon. Krásne a elegantné vína Fattoria Zerbini postavené na odrode Sangiovese si zamilujú nielen fanúšikovia Chianti. Fattoria Zerbini patrí medzi absolútnu špičku vinárskeho Talianska, a to napriek tomu, že sa región Emilia-Romagna neteší rovnakej prestíži ako Toskánsko alebo Benátsko. Zerbini je rešpektovaným a vyhľadávaným pojmom na talianskej vinárskej mape.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.