Cantine Lunae

Cuvée Lunae Brut Metodo Classico

0,75 l

14,49 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
klasická metóda kvasenie v uzavretej fľaši min. 26 mesiacov
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
11,5 %
Odroda
Vermentino, Albarola

Slamovo žltá farba v pohári a bohaté perlenie. Vôňa je výrazná a svieža, s tónmi stredomorských bylín a bieleho kôstkového ovocia. Nechýba nádych bieleho korenia, šalvie a minerálnej nadymenosti. Na poschodí je víno bohaté, s príjemnou kyslosťou, tónmi zrelého ovocia, citrusov a briošky. Víno má dlhý a delikátny záver. Veľmi pekné bublinky, ktoré ozdobia slávnostné chvíle aj stretnutie s priateľmi.

Zvyškový cukor: suché

Ideálna teplota: 8  - 10 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Pivnica: Základom vína je starostlivá selekcia hrozna zozbieraného ručne v najvhodnejších viniciach, ktoré sa nachádzajú medzi kopcami Castelnuovo Magra a Ligúrskym morom. Po jemnom lisovaní mušt fermentuje v nerezových tankoch pri kontrolovanej teplote. Víno zreje na jemných kaloch približne osem mesiacov a je opäť uzavreté do fľaše korunkovou zátkou. Nakoniec fľaše odpočívajú asi 26 mesiacov pred degoržovaním.

Odporúčania v gastronómii: Aperitív, do kombinácie s malými predjedlami a tapas.

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.