Cantine Lunae

Liguria Rosso "Vetusto" VDT

0,75 l

9,53 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12 %
Odroda
Canaiolo, Ciliegiolo, Massaretta, Sangiovese

Ľahší typ červeného vína, priamočiare pitie, ktorý sa skvele hodí pre „každodenné“ popíjanie alebo stretnutie s priateľmi. V poháriku má žiarivo červenú farbu s purpurovými odleskami, vo vôni možno objaviť tóny drobného kôstkového ovocia a korenia. V chuti je víno stredne plné, príjemne piteľné, s tónmi zrelého ovocia, stredomorských bylín. Štruktúru chuti podporujú ľahko vystupujúce triesloviny. Stredne dlhý záver.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 12  - 14 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Pivnica: Víno pochádza z 15 rokov starej vinice. Pri hrozne dochádza k desaťdňovej macerácii na šupkách, po stočení a fermentácii pri kontrolovanej teplote víno zreje v nerezových tankoch počas necelého pol roka.

Odporúčania v gastronómii: prvé a druhé chody na báze bieleho mäsa, stredne vyzreté syry.

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.