Cantine Lunae

Vermentino "Etichetta Nera" Colli di Luni DOC 2021

Decanter 93 / 100

0,75 l

19,82 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Vermentino

Vermentino "čierna etiketa" od Cantina Luna býva v rôznych hodnoteniach radené medzi najlepšie biele vína Ligúria a Talianska všeobecne. Pochádza zo starých kríkov Vermentino, ktoré dosahujú priemerného veku 35 rokov. Fermentácia aj dozrievanie vína prebieha v nerezových tankoch. V pohári očakávajte víno intenzívnejšej slamové farby so zlatistými odleskami, vôňa je noblesná s tónmi bielych kvetov, tropického ovocia a byliniek. Chuť je perzistentná, krásne zladená a svieže, s tónmi citrusového ovocia, jabĺk a agátového medu. V dochuti nechýba jemná minerálna slanosť. Nádherné víno s potenciálom dozrievať.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Odporúčania v gastronómii: Krémové polievky, pokrmy z rýb a bieleho mäsa. 

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.