Cantine Lunae

Colli di Luni ALBAROLA DOC 2022

0,75 l

20,97 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Albarola

Víno svetlo žltej farby so zelenými odleskami. Aróma je vrstevnatá, objavíte v ňom tóny zelených kôstkovín a tropického ovocia pripomínajúceho ananás. Nechýbajú tóny limetkovej kôry, bylín a bielych kvetov. V chuti je víno stredne plné, bohaté, s dobrou dĺžkou. Ovocné tóny dopĺňa príjemná kyslosť, podporená guľatosťou vytvorenou počas niekoľkomesačného zrenia na kvasinkách. Záver tvorí kombinácia minerality a sviežosti limetkovej kôry.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Pivnica: Albarola má veľmi kompaktné hrozno a musí sa pestovať na chladnejších polohách, na kopcoch s dobrou expozíciou a ventiláciou vzduchu, ktoré znižujú vlhkosť. Potom, čo hrozno dorazí do vinárstva, prebieha studená macerácia na šupkách po dobu cca 8 hodín. Fermentácia pri kontrolovanej teplote v nerezových tankoch a zrenia na jemných kaloch počas necelého pol roka.

Odporúčania v gastronómii: Ideálne ku pokrmom s morskými plodmi, k rybej polievke.

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.