Cantine Lunae

Vermentino "Etichetta Grigia" Colli di Luni DOC 2022

Wine Enthusiast 90 / 100

0,75 l

14,11 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Vermentino

Vermentino "šedá etiketa" pochádza z viníc vysadených južne od rieky Magra, na hranici medzi Ligúriou a Toskánskom. Hrozno je zbierané ručne, fermentácia a zrenie vína prebieha v nerezových tankoch, čím sa zachováva krásna sviežosť a odrodový charakter vína. Farba vína je slamovo žltá, vo vôni nájdete výber intenzívnych tónov jabĺk, bielych broskýň, agátového medu alebo jemný náznak hlohu. V chuti je víno krásne šťavnaté, harmonické a delikátne, s príjemným dlhším odchodom.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Odporúčania v gastronómii: Pokrmy na báze húb, bieleho mäsa alebo zeleniny, veľmi dobre sa hodia k rybám a morským plodom.

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.