Cantine Lunae

Liguria Bianco "Carpe Diem" VDT

0,75 l

9,53 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12 %
Odroda
Albarola, Greco, Malvasia

Svieže biele víno z hrozna zozbieraného neďaleko morského pobrežia v Ligúrii. V poháriku so svetlo slamovo žltou farbou s jemnými zelenkastými odleskami. Víno vonia po tónoch citrusových plodov a stredomorských bylín. Skôr ľahšie v chuti, skvele piteľné, suché, kombinujúce tóny kôstkového ovocia a kvetov. Stredne dlhý záver, ktorý nabáda k ďalšiemu napitiu.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantine Lunae

Oblasť pôvodu: Ligúria

Pivnica: Víno sa vyrába iba z perfektne zrelých hrozna, ktoré sú zbierané ručne. Réva rastie na 20 rokov starej vinici. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch, za kontrolovanej teploty. Víno následne tiež zreje v nereze a pred fľašovaním sa vykonáva čírenie a jemná filtrácia vína.

Odporúčania v gastronómii: Ideálny aperitív, hodí sa k jemným omáčkam, ku všetkým predjedlám a morským rybám.

Prečítajte si na našom blogu: Predstavujeme vína z Ligúrie

...

Cantine Lunae

Vinárstvo je pomenované po starovekom "Portus Luna", teda jednom z najdôležitejších prístavov severnej časti starovekej Rímskej ríše. Súčasne ide o pripomenutie viac ako tisícročnej tradície výroby vína v tejto oblasti. Cantine LVNAE založil v roku 1966 Paolo Bosoni, ktorý sa rozhodol v rámci rodinných poľnohospodárskych aktivít venovať čisto vínu. Postupne vytvoril najúspešnejšie vinárstvo Ligúria, ktorého produkcia dnes dosahuje 500 000 fliaš ročne. Základom ponuky sú biele vína odrody Vermentino, v podobe tzv. "šedé" a "čierne" etikety. Vermentino od Cantine LVNAE býva radené medzi najlepšie biele vína Talianska. Vinárstvo disponuje 45 hektármi vlastných viníc vysadených v rámci municipalít Ortonovo a Castelnuovo Magra. Starostlivosť o vinice prebieha v organickom režime, hrozno sa zbiera ručne.

 

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.