Kompletná ponuka

Chianti Classico "Il Poggio" Riserva 2015

 

51,47 € s DPH
+
Nie je skladom

Jedno z najslávnejších vín zóny Chianti Classico, fľaškované zo špeciálnej vinice Il Poggio od roku 1962. Hlboké, takmer nepriehľadné víno, v jeho prenikavej, avšak elegantnej vôni rozpoznáme zavarené slivky, trnky a lekvár, exotické korenie, typické stredomorské bylinky ako sú oregano, rozmarín a tymián. Poschodie je hebké, veľmi dobre stavané, komplexné, so šťavnatým odchodom. Veľké víno s veľkým potenciálom dozrievať v čase.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Castello di Monsanto

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Diviačia pečienka, srnčí guláš.

...

Castello di Monsanto

Vinárstvo Castello di Monsanto založil v roku 1960 milánsky textilný magnát Aldo Bianchi, ktorý bol totálne očarený nádherným pohľadom na zvlnenú krajinu Val d'Elsa z terasy Castello di Monsanto. Hospodárstvo kúpil a začal ho so svojím synom Fabriziom premieňať vo vinárstvo. Castello di Monsanto utváralo modernú históriu oblasti Chianti Classico, veľmi skoro prestalo používať na výrobu Chianti prímes bielych odrôd, ako prvé napríklad začalo v Chianti uvádzať na etikety prestížne cru, keď vytvorilo dnes ikonické víno "Il Poggio". Od roku 1989 vedenie vinárstva postupne prevzala charizmatická Laura Bianchi, ktorá úspešne nadväzuje na odkaz svojho otca a dedka. Podľa Roberta Parkera je Castello di Monsanto "meradlom pre výšky akých Chianti môže dosiahnuť."

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.