Massolino

Barolo Margheria DOCG 2019

0,75 l

85,78 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Druh
Barolo
Dozrievanie
30 mesiacov vo veľkých sudoch zo slavosnkého duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nebbiolo

Barolo DOCG Margheria čerpá veľkú časť svojho charakteru z vápenatej pôdy s mierne vyšším percentom piesku než v našich ostatných podzónach. Prvý raz bolo toto Barolo nafľaškované v roku 1985. V pohári víno osloví krásnou granátovou farbou, vôňa je doslova ohromujúca a komplexná, s tónmi pripomínajúcimi červené čerešne, ríbezle, fialku, zemitosť a jemnú stopu kože. Víno má veľký potenciál zrenia, podobne ako ďalšie skvelé vína Barolo zo Serralungy.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Massolino

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Zverina, hovädzí guláš, k dlho zrejúcim syrom.

Prečítajte si na našom blogu:  Massolino: Hviezdny výrobca Barola zo Serralungy

...

Massolino

Historické centrum malého mesta Serralunga d'Alba v Piemontu ukrýva jedno z najstarších rodinných vinárstiev v tejto oblasti. Výrobe šľachetných vín sa tu rodina Massolino venuje od roku 1896. V súčasnosti vinárstvo vedú Franco a Roberto Massolino, ktorí tak úspešne pokračujú v dlhej rodinnej tradícii. Vinárstvo bolo jedným z prvých v regióne, ktoré začalo na etikety vín uvádzať názvy svojich viníc. Vďaka skvelým tratiam, vysokému kvalitnému vínu a účasti na vzniku miestneho konzorcia vinohradníkov sa značka Massolino zaradila medzi miestnu elitu už v šesťdesiatych rokoch 20. storočia.

Hrozná pre základné Barolo pochádzajú z niekoľkých rôznych viníc a v sortimente ich dopĺňajú prestížne jednoviničové vína – Barolo Vigna Rionda, Margheria, Parafada alebo Parussi. Vďaka tomuto prístupu je možné oceniť špecifiká jednotlivých viníc, ktoré patria medzi vyhlásené Cru zóny Serralunga d'Alba.

Okrem odrody Nebbiolo, ktorá tvorí hneď polovicu z celkových 50 hektárov viníc vinárstva Massolino, sa rodina venuje aj odrodám, ako sú Dolcetto, Barbera, Chardonnay, Riesling alebo Moscato. Zatiaľ čo mladší brat Roberto sa stará o vinohrady, Franco je zodpovedný za produkciu vína. Barolo Massolino je veľmi tradičného štýlu; vína zrejú vo veľkých sudoch zo slavonského dubu, ktoré sú typické pre túto časť Piemontu. Barolo Massolino patrí aj po viac ako 100 rokoch histórie medzi špičku producentov červených vín Barolo.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.