Massolino

Langhe Nebbiolo DOC 2021

0,75 l

24,40 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nebbiolo

Ušľachtilá piemontská odroda Nebbiolo, v tomto prípade spracovaná vo veľkých sudoch. Víno je svetlejšie, žiarivo granátového odtieňa. Na nose ucítite jemné arómy s tónmi malín, jahôd, červenej ríbezle alebo fialiek. Po zakrúžení a prevzdušnení vína sa objavujú aj tóny pripomínajúce okvetné lístky ruže. V ústach je víno bohaté vo svojom prejave, harmonické a elegantné. Príjemný ovocný charakter dopĺňajú jemne vystupujúce taníny a svieža kyselina. Dlhý záver a pekný potenciál zrenia.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Massolino

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Pečené teľacie stehno.

Prečítajte si na našom blogu:  Massolino: Hviezdny výrobca Barola zo Serralungy

...

Massolino

Historické centrum malého mesta Serralunga d'Alba v Piemontu ukrýva jedno z najstarších rodinných vinárstiev v tejto oblasti. Výrobe šľachetných vín sa tu rodina Massolino venuje od roku 1896. V súčasnosti vinárstvo vedú Franco a Roberto Massolino, ktorí tak úspešne pokračujú v dlhej rodinnej tradícii. Vinárstvo bolo jedným z prvých v regióne, ktoré začalo na etikety vín uvádzať názvy svojich viníc. Vďaka skvelým tratiam, vysokému kvalitnému vínu a účasti na vzniku miestneho konzorcia vinohradníkov sa značka Massolino zaradila medzi miestnu elitu už v šesťdesiatych rokoch 20. storočia.

Hrozná pre základné Barolo pochádzajú z niekoľkých rôznych viníc a v sortimente ich dopĺňajú prestížne jednoviničové vína – Barolo Vigna Rionda, Margheria, Parafada alebo Parussi. Vďaka tomuto prístupu je možné oceniť špecifiká jednotlivých viníc, ktoré patria medzi vyhlásené Cru zóny Serralunga d'Alba.

Okrem odrody Nebbiolo, ktorá tvorí hneď polovicu z celkových 50 hektárov viníc vinárstva Massolino, sa rodina venuje aj odrodám, ako sú Dolcetto, Barbera, Chardonnay, Riesling alebo Moscato. Zatiaľ čo mladší brat Roberto sa stará o vinohrady, Franco je zodpovedný za produkciu vína. Barolo Massolino je veľmi tradičného štýlu; vína zrejú vo veľkých sudoch zo slavonského dubu, ktoré sú typické pre túto časť Piemontu. Barolo Massolino patrí aj po viac ako 100 rokoch histórie medzi špičku producentov červených vín Barolo.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.