Tenute del Cerro

Vermentino di Toscana IGT 2022

0,75 l

16,39 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
5 mesiacov v nerezových tankoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Vermentino

100% Vermentino slamovo žltej farby a vôňou zrelého exotického ovocia, kvetín a mandlí. V chuti je vyvážené, svieže a s výbornou kombináciou sviežeho ovocia a minerálnej slanosti. Zábavné a šťavnaté pitie, ktoré sa doslova vyparuje z pohára. Vinifikácia tohto vína prebieha čisto v nerezových tankoch, s cieľom zachovať odrodovú aromatiku a čistý prejav odrody.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Tenute del Cerro

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Vhodné ako aperitív, v kombinácii s pokrmy z morských plodov, s bielym mäsom alebo stredne výraznými syry.

...

Tenute del Cerro

Saiagricola je poľnohospodárska investičná spoločnosť poisťovne SAI vzniknutá v roku 1978, ktorú riadi mladý dynamický manažérsky tím. Vlastní šesť prvotriednych vinárstiev v troch rôznych regiónoch. Tenu del Cerro je veľká farma o celkovej rozlohe 600 hektárov, ktorá zahŕňa polia, lesy a takisto 13 hektárov olivových hájov. Vinárstvo je považované ako jedno z najlepších na výrobu Vino Nobile di Montepulciano. z celkovej plochy 170 ha viníc je 93 hektárov venované výhradne vínam Vino Nobile di Montepulciano, čo z Tenu del Cerro robí najväčšieho súkromného výrobcu tohto ušľachtilého vína. na vrchole pomyselného rebríčka kvality stojí víno zo špičkovej historickej vinice Antica Chiusina. konzultanta na výrobu vín robí slávny taliansky enológ Riccardo Cotarella.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.