Melini

Chianti "San Lorenzo" DOCG 2022

0,75 l

8,77 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Odroda
Sangiovese
Druh
Chianti
Dozrievanie
v sudoch barrique
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
14 %

Priamočiare a delikátne Chianti rubínovo červeného odtieňa. Vôňa je prenikavá, s tónmi malín, černíc, fialiek a pivoniek. V ústach je víno príjemné, stredne plné a pije sa jedna radosť. Chuťové bunky poteší lesné ovocie s mandľami a harmonickými trieslovinami s čokoládovo-mandľovým odchodom. Svieže a ľahké víno pre každodenné pitie.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Výrobca vína: Melini

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Ideálna teplota: 12  - 14 °C

Odporúčania v gastronómii: Grilovaná bravčová krkovička s cibuľou, kohút na červenom víne.

...

...

Melini

Toto vinárstvo je najviac spájané s Toskánskom. Vzniklo v roku 1705 - o päť rokov skôr, než vstúpil do platnosti dekrét ohraničujúci produkciu Chianti. Vtedy sa rodina Melin, bohatý podnikatelia z Val di Sieve, rozhodla začať s moderným vinárčením a v Pontassieve založila firmu Melin, ktorá sa počas 19. storočia stala jednou z najväčších hráčov pri vytváraní celosvetovo presláveného mena Chianti. To si postupom času získalo najprv enormnú popularitu a ako jedna z najvyhlásenejších svetových značiek vín sa rozšírila do 50 krajín sveta. Neskôr prišiel úpadok vďaka vínam podradnej kvality, ktoré prichádzali na trh v preslávenej fľaši opletenej lykom zvanej fiasco a vydávala sa za echt Chianti. Paradoxne to bolo práve toto fiasko, ktoré prispelo k zavedeniu legislatívy DOC (Denominazione di Origine controlli) za účelom zvýšenia kvality, ktoré sa podarilo v 60. rokoch minulého storočia. Zoskupenie Melin dnes vlastní celkovo päť fariem v zónach Chianti a Chianti Classico. V priebehu minulého storočia je zakúpil koncern Buitoni, potom Martini & amp; Rossi, než sa stalo súčasťou Gruppo Italiano Vini. 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.