Castello di Bolgheri

Bolgheri Rosso "Varvara" DOC 2018

Wine Enthusiast 90 / 100

0,75 l

27,83 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Supertoskánci
Dozrievanie
14 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah, Petit Verdot

Varvara je v portfóliu vinárstva od roku 2005, kedy sa rozhodli na Castello Bolgheri ponúknuť svojim zákazníkom delikátne víno plné ovocia. Toto víno nie je potreba dlho archivovať, aby ste si mohli vychutnať jeho krásu a eleganciu. Vo vôni sa široko rozkročuje a kombinuje ovocné tóny pripomínajúce brusnice, jahody alebo višne, s tónmi levandule alebo sladkého drievka. Chuť je bohatá, vláčna a jemná, evokujúca sladké ovocné tóny. Nájsť v nej môžete brusnice, čierne ríbezle alebo jemnú stopu tabaku a korenia. V závere z vína vystupuje príjemná kyselina podporujúca sviežu dochuť.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Castello di Bolgheri

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Grilovaná bravčová krkovička, jahňacie kotlety.

...

Castello di Bolgheri

Vinárstvo Castello di Bolgheri sídli v rovnomennom hrade, ktorého história siaha až do 15. storočia. V okolí stredovekej dominanty vinárstvo obhospodaruje 130 hektárov pozemkov, z ktorých 50 hektárov je vysadené viničom a zvyšok 6000 olivovníkmi. Nachádzame sa v apelácii Bolgheri DOC a tak nie je prekvapením, že prím vo viniciach hrajú Bordeaux odrody. Najdôležitejšie z nich je pre Castello di Bolgheri odroda Cabernet Sauvignon, ktorá má vo výsledných vínach 50 - 60% zastúpenie. Vinárstvo ďalej pracuje s odrodami Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot alebo Syrah. Vinice sa nachádzajú blízko slávnych vinárstiev Ornellaia alebo Sassicaia. Majú juhozápadnú orientáciu a smerujú k moru, ktorého popoludňajšie vetry ochladzujú vinič počas horúceho letného počasia a pomáhajú postupnejšiemu a harmonickému vyzrievaniu hrozna. Mimoriadne výsledky, akých Federico Zileri dal Verma dosahuje vo svojom vinárstve, ocenili ďalší kolegovia z Bolgheri a v apríli 2013 ho zvolili za prezidenta konzorcia vinárov DOC Bolgheri.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.