Castello di Bolgheri

Bolgheri Rosso Superiore "Castello di Bolgheri" DOC 2017

0,75 l

67,86 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Druh
Supertoskánci
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc

Mimoriadne víno, ktoré dokazuje skutočnosť, že kvalita v Bolgheri nie je len o vyhlásených menách Sassicaia alebo Ornellaia. Farba vína je intenzívna a nepriepustná, aróma komplexná, s tónmi zrelého bobuľového ovocia, sladkého korenia, korenia alebo fialky. Chuť je plná, dobre štruktúrovaná a dlhotrvajúca. Dominujú koncentrované tóny čiernych ríbezlí, černíc alebo čučoriedok, nechýba sladké drievko, korenie alebo jemné animálne tóny kože. Taníny sú sofistikované a vyzreté. Táto zmes Bordeaux odrôd na seba okamžite strháva pozornosť a bude Vás baviť po celý večer.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Castello di Bolgheri

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómiiPečené bravčové mäso, zverina.

...

Castello di Bolgheri

Vinárstvo Castello di Bolgheri sídli v rovnomennom hrade, ktorého história siaha až do 15. storočia. V okolí stredovekej dominanty vinárstvo obhospodaruje 130 hektárov pozemkov, z ktorých 50 hektárov je vysadené viničom a zvyšok 6000 olivovníkmi. Nachádzame sa v apelácii Bolgheri DOC a tak nie je prekvapením, že prím vo viniciach hrajú Bordeaux odrody. Najdôležitejšie z nich je pre Castello di Bolgheri odroda Cabernet Sauvignon, ktorá má vo výsledných vínach 50 - 60% zastúpenie. Vinárstvo ďalej pracuje s odrodami Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot alebo Syrah. Vinice sa nachádzajú blízko slávnych vinárstiev Ornellaia alebo Sassicaia. Majú juhozápadnú orientáciu a smerujú k moru, ktorého popoludňajšie vetry ochladzujú vinič počas horúceho letného počasia a pomáhajú postupnejšiemu a harmonickému vyzrievaniu hrozna. Mimoriadne výsledky, akých Federico Zileri dal Verma dosahuje vo svojom vinárstve, ocenili ďalší kolegovia z Bolgheri a v apríli 2013 ho zvolili za prezidenta konzorcia vinárov DOC Bolgheri.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.